T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DİYARBAKIR / SİLVAN - Silvan Halk Eğitimi Merkezi

E-Sınav Giriş Belgesi(Açık Öğretim Orta Okulu)

1 - 31 Temmuz 2024 tarihleri arasında uygulanacak olan Açık Öğretim Ortaokulunda kayıtlı (Yurtdışında bulunan öğrenciler(K.K.T.C. hariç), engelli öğrenciler ile tutuklu hükümlü öğrenciler hariç) öğrencilerin, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem e-Sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

Öğrencilerimiz, https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx  internet adresinden giriş yaparak sınav giriş belgelerini alabilirler.

Halk eğitimi merkezleri ise bilgi kontrol ekranları/e-Sınav randevu işlemleri ekranından, öğrenci giriş belgelerinin dökümünü alabileceklerdir.

Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sisteminde fotoğrafı olmayan öğrenciler e-Sınav giriş belgesi alamayacaktır. Öğrenciler, fotoğraflarını en yakın halk eğitimi merkezleri/irtibat büroları aracılığı ile Bilgi Yönetim Sistemine yükletmeleri halinde e-Sınav giriş belgelerini alabilecektir.

Yurtdışında bulunan öğrenciler (K.K.T.C. hariç), engelli öğrenciler ile tutuklu hükümlü öğrencilerin 3. Dönem sınavları 20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde basılı evrakla yüz yüze yapılacaktır.

e-Sınav randevusu alan öğrenciler 20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde basılı evrakla yüz yüze yapılacak olan sınava katılamayacak olup 1 - 31 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak olan e-Sınavlara katılacaktır.

 

DİKKAT!

Sınava girecek olan öğrencilerimiz, sınav giriş belgenizde yer alan, sınav tarihi ile e-Sınav giriş yerine dikkat ediniz ve sınavla ilgili kuralları okumayı unutmayınız.

Sınav Giriş Belgelerine erişmek için TIKLAYINIZ.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 24.06.2024 - Güncelleme: 24.06.2024 22:03 - Görüntülenme: 108
  Beğen | 0  kişi beğendi